פודקסטים

פודקסטים

מוזמנים להקשיב לפודקאסטים מבית טקדה ישראל

פודקאסטים על לימפומה

לפעמים זו לא רק פריחה.

העור הוא האיבר הכי גדול בגוף שלנו. הוא אחראי על ההגנה על האיברים הפנימיים, ויסות טמפרטורה, איבר תחושה וחלק ממערכת החיסון של הגוף. לכן חשוב להיות ערים לשינויים בעור. מוזמנים ומוזמנות להאזין לשיחה עם ד"ר גלר, רופא עור בכיר על כל מה שחשוב לדעת על לימפומה עורית.

מהי לימפומה של תאי T? שיחה עם ד"ר שמרית רינגלשטיין

לימפומה שמקורה בתאי טי (Peripheral T-Cell Lymphoma) איננה מחלה מאד שכיחה ומהווה 10-15% מסך מקרי הלימפומה בישראל.
המחלה שכיחה מעט יותר אצל גברים, והגיל הנפוץ של הופעת המחלה הוא סביב 60.
הצטרפו לשיחה חשובה בה אילנה אלון מראיינת את ד"ר שמרית רינגלשטיין, המטולוגית בכירה ומנהלת שירות לימפומה, רמב"ם חיפה, שעושה סדר בכל הקשור בלימפומה של תאי טי (PTCL), משלב זיהוי התסמינים לתהליך האבחון וכמובן בטיפולים האפשריים לחולות ולחולים.

לימפומה ע"ש הודג'קין, תסמינים, אבחון ודרכי טיפול במחלה (Arabic)

שיחה עם דר' דאלי נג'יב , מנהל המכון ההמטולוגי ובנק הדם במרכז הרפואי זיו, צפת.

ليمفوما هودجكين هي مرض واحد بينما الليمفوما اللاهودجكينية تتضمن أنواع عديدة ولكل منها علاج خاص به.

سنتركز الآن في الحديث عن مرض هودجكين.

מה זה מיינדפולנס?

תרגול מיינדפולנס, בעברית - קשיבות, הוא צורה של אימון מוחי ההופך עם הזמן להרגל טבעי של תשומת לב מוכוונת לרגע הנוכחי באופן בלתי שיפוטי. האימון הינו מונחה. כל שעליכם לעשות הוא להתפנות לגמרי להקשבה. הסדרה פותחה במיוחד עבורכם כדי ללוות את תקופת הטיפולים, בזמן קבלת טיפול או זמן אחר, על מנת להקל על ההתמודדות עם הקושי והכאב במפגש עם מחלתכם. התרגול מתאים גם לקרובים שאינם מתמודדים עם מחלה בגופם שלהם. הוא מכוון להקלת מתח ופיתוח גישה מטיבה ומכילה. תרגול מיינדפולנס מסייע להתמודדות עם קושי מכל סוג, גם הקרובים שלכם וגם אתם מוזמנים לתרגל יחד.

מינדפולנס עם יהודית כץ

מוזמנים להאזין לשיחה עם יהודית כץ, פסיכולוגית המתמחה בחשיבה חיובית ומי שהקימה את הפודקאסט הפופולרי - "חושבים טוב".

נשוחח עם יהודית על מה זה בכלל מיינדפולנס? איך קרה שהמדיטציה הזו נהייתה כל-כך פופולרית? וכיצד בעזרת תרגול קצר ניתן לשפר את הריכוז, העומס הרגשי, לנקות את המחשבה, למצוא שקט ואולי אפילו להיות מאושרים יותר, ולבסוף, נתנסה יחד בתרגול קצר ומהנה!

מחלות כרוניות ואושר

מהו אושר? מה צריך לעשות בכדי להרגיש מאושר? האם אפשר להיות חולה במחלה כרונית ועדיין להיות - מאושר? מסתבר שכן! מוזמנים להאזין לשיחה שקיימנו בנושא עם יהודית כץ, פסיכולוגית חיובית ובעלת הפודקאסט "חושבים טוב"

מוסיקה והבריאות שלנו

מוזמנים להאזין לפודקאסט נוסף מבית Med.Talk בו אנו מארחים לשיחה מרתקת את מיכל זגון-רוגל, מנהלת קשרי החוץ של טקדה ומרצה בנושא מוזיקה ובריאות.
נדבר על מחקרים בנושא מוזיקה וההשפעה המיטיבה שיש לה על הנשימה, על לחץ וחרדה, כאב ואפילו על מחלות לב ואלצהיימר. נרחיב בשיחה גם על מוזיקה בחדרי ניתוח וההשפעה שיש לה על הצוות הרפואי; ולבסוף נקבל טיפים כיצד לייצר פלייליסט לחיים למגוון שימושים.

adcetris Logo
המידע מועבר מטעם חברת טקדה ישראל בע"מ

מטופל/ת יקר/ה, המידע והתכנים באתר נועדו להרחיב את הידע ולשמש כמידע כללי בלבד. תכנים אלו אינם מהווים חוות דעת, עצה מקצועית או תחליף להיוועצות ישירה עם איש מקצוע מתאים באשר לטיפול הנדרש ואינם המלצה לנטילת תרופה כזו או אחרת.

המידע נכון למרץ 2023, מלבד כתבות התוכן | לשאלות נוספות, יש לפנות לרופא או לרוקח. 
C-ANPROM/IL/ADCE/0057